Ekskluzywne salony fryzjersko-kosmetyczne
w Krakowie i Międzyzdrojach

Zobacz gwiazdy w La Femme

Zabiegi na ciało

Peeling

Peeling ciała to delikatne, mechaniczne usunięcie obumarłych komórek i zanieczyszczeń z powierzchni skóry, aby przyspieszyć proces odnowy i regeneracji naskórka. Peeling polega na dokładnym wymasowaniu ciała specjalnymi preperatami złuszczjącymi zawierającymi drobinki ścierajace. W zależności od potrzeb i kondycji skóry stosujemy peelingi solne, kremowe, algowe, cukrowe, aromaterapetyczne i inne.

Zabiegi modelujące i wyszczuplające

Obok diety i aktywności fizycznej – to jeden z ważniejszych elementów wykorzystywanych w walce z niechcianymi krągłościami.

Mezoterapia

Mezoterapia stosowana jest w terapii antycellulitowej oraz przy redukcji tkanki tłuszczowej. To doskonały zabieg który zapewnia widoczne wyszczuplenie, redukcję cellulitu, przywraca elastyczność tkanki łącznej, głęboko regeneruje i nawilża skórę oraz poprawia krążenie.

Celem mezoterapii bezigłowej jest otworzenie dróg wprowadzania aktywnych składników tak by dostarczyć pożądane substancje aktywne w głąb skóry.

Fale Radiowe

Fale radiowe to jedna z najskuteczniejszych metod stosowanych do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

FR docierają do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych, w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do podgrzania zawartości komórek tłuszczowych, a w konsekwencji do ich rozpuszczenia i rozbicia.

Zabieg pobudza także układ limfatyczny i krwionośny, przyśpieszając metabolizm w tkankach. Ponadto, fale radiowe redukują wolne rodniki, stymulują produkcję kolagenu, a także spłycają rozstępy. FR pomogą w odprężeniu mięśni i złagodzą ich ból.

Zabiegi falami radiowymi

Depilacja woskiem

Usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy wosku ciepłego, trwałość depilacji od 2 do 6 tygodni.

Jest jedną z metod usuwania owłosienia od 2 do nawet 6 tygodni. Polega na nałożeniu cienkiej warstwy wosku na skórę, przyłożeniu paska i oderwanie go energicznym i zdecydowanym ruchem. Można w ten sposób depilować prawie każdą część ciała (nogi, ręce, brwi, strefy bikini, twarz, plecy itd.). Jest to średnio bolesny zabieg, ale za to pozwala na utrzymanie gładkości przez bardzo długi czas. Dzieli się ją na dwa typy: na ciepło i na zimno.

Przed przystąpieniem do zabiegu, trzeba upewnić się, że włosy mają odpowiednią długość. Nie powinny być ani za krótkie, ani za długie. Podaje się optymalną długość: twarz 2-4 mm, kończyny 6 mm, bikini i pachy 5-8 mm. Na początku skóra jest oczyszczana specjalnym preparatem, który wspomaga przyczepność wosku i ułatwia usuwanie włosów. Na przygotowaną skórę, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, nakłada się cienką warstwę wosku, następnie przylepia pasek fizelinowy i szybko odrywa „pod włos” czyli w przeciwnym kierunku.

Po zabiegu depilacji, stosuje się się preparaty łagodzące podrażnienia, usuwające pozostałości wosku, a ponadto opóźniające odrost włosa.

Przeciwwskazania do wykonania woskowania:

  • uczulenie na wosk
  • choroby i stany zapalne skóry
  • świeże rany lub blizny
  • żylaki i stany ropne
  • cukrzyca