Ekskluzywne salony fryzjersko-kosmetyczne
w Krakowie i Międzyzdrojach

Zobacz gwiazdy w La Femme

Makijaż

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość.

Makijaże okolicznościowe

W naszym salonie wykonujemy makijaże na każdą okoliczność. Poczynając od dziennych, biznesowych a kończąc na ślubnych i artystycznych do sesji zdjęciowych. Liczymy się z pomysłami klientów równocześnie proponując swoje koncepcje dotyczące doboru odpowiedniego makijażu. Dopasowujemy go do typu urody, okoliczności, trendów, wieku a także podkreślamy naturalne piękno i ukrywamy to, czego klient nie chce pokazać.

Wykonując makijaż ślubny, wizażystka dokłada wszelkich starań i używa odpowiednio dobranych kosmetyków, by po wielogodzinnych uroczystościach czy sesjach zdjęciowych, panna młoda zawsze wyglądała olśniewająco i pięknie.

Makijaż permanentny

Jest to trwały makijaż, dla kobiet, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie go. Utrzymuje się od 3 do 5 lat, w zależności od typu i kolorytu skóry. Za pomocą precyzyjnego urządzenia, w głąb skóry wprowadza się odpowiednio dobrany barwnik. Tą metodą można wykonać doskonałe kreski na powiekach, piękny kształt brwi i kolor ust. Makijaż permanentny jest idealnym wyjściem dla osób zapracowanych lub sportowców. Uwydatnia atuty, podkreśla urodę i osobowość a także maskuje niedoskonałości.

Podczas zabiegu może dojść do obrzęku, spuchnięć lub podrażnień, lecz te objawy szybko mijają. A po 3-4 tygodniach należy wykonać korektę koloru, gdyż pierwszy makijaż szybko blednie, a pozwoli to na utrwalenie barwnika w skórze na dłużej. Kształt i kolor brwi jest dobierany indywidualnie do każdej twarzy, tak aby współgrał z urodą klientki.

Linergistka wykonująca trwały makijaż, oferuje odpowiednie preparaty nawilżające, które należy stosować po zabiegu. Przeciwwskazaniami dla tego rodzaju zabiegu są: łuszczyca, ciąża, iniekcja, cukrzyca, terapia sterydowa.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Zagęszczanie rzęs, stało się równie popularne jak i przedłużanie paznokci. Pozwala cieszyć się gęstymi, długimi, perfekcyjnie wyglądającymi, rzęsami, bez używania tuszu. Nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, są wygodne i lekkie. Tak przyczepione rzęsy trzymają się nawet 6 tygodni i wypadają stopniowo, razem z naturalnymi.

Materiał, z którego są wykonane, to miękkie włókna zawierające w sobie syntetyczny jedwab. Sztuczne rzęsy są przyczepiane do naturalnych za pomocą specjalnego kleju. Zabieg jest bezbolesny, lecz długi (ok. 3 godziny), ponieważ do każdej jednej rzęsy naturalnej doklejana jest jedna jedwabna. Dostosowujemy się do oczekiwań klientki, proponujemy najwygodniejsze rozwiązania. Na początku zabiegu wykonujemy demakijaż, potem odtłuszczanie rzęs i zabezpieczenie dolnych powiek.

Rzęsy dostępne są w różnych długościach, grubościach i kolorach ( np. czarny, brązowy, fioletowy, zielony, czerwony, chabrowy). Można w nich pływać czy korzystać z kosmetyków.

Henna brwi i rzęs

Henna jest barwnikiem roślinnym produkowanym z lawsonii bezbronnej, rosnącej w klimacie tropikalnym. Od praczasów służy do koloryzacji włosów, skóry, brwi i rzęs a my wykorzystujemy ją tylko do nietrwałych tatuaży oraz farbowania rzęs i brwi. Jest alternatywą, do codziennego wykonywania makijażu, a ponadto jest dostępna w różnych kolorach i natężeniach barwnika (brąz, czerń, granat).

Samodzielne wykonanie zabiegów z henny nie przyniesie tak skutecznego i precyzyjnego efektu jak w gabinetach kosmetycznych. Używamy do tego celu profesjonalnych kosmetyków i preparatów. Dobieramy odpowiedni odcień henny do cery i prawidłowy kształt brwi do owalu twarzy.

Zaletą henny jest trwałość, ponieważ utrzymuje się ona nawet do 5 tygodni. W tym czasie można swobodnie pływać czy korzystać z sauny. Kolejną zaletą jest perfekcyjne sprawianie wrażenia naturalnych włosów, pogłębiając jedynie kolor i podkreślając oprawę oka. Przydaje się to w ciepłe dni, latem, gdy stosowanie zwyczajnego makijażu jest uciążliwe i nietrwałe np. podczas kąpieli w basenie.