Ekskluzywne salony fryzjersko-kosmetyczne
w Krakowie i Międzyzdrojach

Zobacz gwiazdy w La Femme

Depilacja woskiem

Jest jedną z metod usuwania owłosienia od 2 do nawet 6 tygodni. Polega na nałożeniu cienkiej warstwy wosku na skórę, przyłożeniu paska i oderwanie go energicznym i zdecydowanym ruchem. Można w ten sposób depilować prawie każdą część ciała (nogi, ręce, brwi, strefy bikini, twarz, plecy itd.). Jest to średnio bolesny zabieg, ale za to pozwala na utrzymanie gładkości przez bardzo długi czas. Dzieli się ją na dwa typy: na ciepło i na zimno.

Przed przystąpieniem do zabiegu, trzeba upewnić się, że włosy mają odpowiednią długość. Nie powinny być ani za krótkie, ani za długie. Podaje się optymalną długość: twarz 2-4 mm, kończyny 6 mm, bikini i pachy 5-8 mm. Na początku skóra jest oczyszczana specjalnym preparatem, który wspomaga przyczepność wosku i ułatwia usuwanie włosów. Na przygotowaną skórę, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, nakłada się cienką warstwę wosku, następnie przylepia pasek fizelinowy i szybko odrywa „pod włos” czyli w przeciwnym kierunku.

Po zabiegu depilacji, stosuje się się preparaty łagodzące podrażnienia, usuwające pozostałości wosku, a ponadto opóźniające odrost włosa.

Przeciwwskazania do wykonania woskowania:

  •     uczulenie na wosk
  •     choroby i stany zapalne skóry
  •     świeże rany lub blizny
  •     żylaki i stany ropne
  •     cukrzyca